Wiertarka wielowrzecionowa przelotowaProducent: Fabryka Maszyn do Drewna GOMAD
Typ: DWTA - 250


Opis techniczny

Wiertarka wielowrzecionowa przelotowa DWTA-250 jest obrabiarką służącą do wykonywania otworów, głównie „pod kołki”, w płytach lub elementach wykonanych z drewna litego i tworzyw drewnopochodnych. Wiertarka ta jest przeznaczona do pracy w automatycznych liniach obróbczych, stąd przelotowy charakter jej pracy, lecz może też pracować jako wolnostojąca.

Rama wiertarki składa się z dwóch stojaków połączonych ze sobą dwiema poziomymi belkami. Każda z belek ma prowadnice służące do mocowania poszczególnych jednostek roboczych. Na dolnej belce jest osadzona lewa jednostka wiertarska, oraz kilka jednostek pionowych dolnych, a na górnej prawa jednostka i dociski.

Przenośnik, oraz układ ustalający położenie materiału są związane z jednostkami bocznymi. Materiał obrabiany jest transportowany przez maszynę na przenośniku pasowym.

Do wiertarki DWTA-250 można używać wierteł o średnicach 6 do 12 mm, oraz frezów o średnicy do 35 mm prawych i lewych z końcówką stożkową ø 11 i z gwintem M10. Mogą to być wiertła z ostrzami wykonanymi ze stali szybkotnącej lub z węglików spiekanych, oraz wiertła lite lub składane. Wiertła należące do wierteł składanych mogą być mocowane również w oprawkach szybkomontujących osadzanych na pionowych wrzecionach.

Wiertarka znajduje zastosowanie przy produkcji seryjnej elementów składowych mebli. Idealnie nadaje się do obróbki jednakowych części składowych np.: ścianek bocznych szafek, drzwiczek, półek itd. Z powodzeniem moze być stosowana także przy produkcji krótkich partii elementów. Europejski standard rozstawu wrzecion (32mm) zapewnia zgodność z innymi standaryzowanymi maszynami i obrabiarkami przemysłowymi. Maszyna sprawdzi się zarówno w dużych zakładach produkcyjnych jak również w małych warsztatach stolarskich. Obrabiarka zaopatrzona jest w sześć wiertarek (2 boczne i 4 dolne) po 19 wrzecion każda. Zapewnia to niemalże nieograniczone możliwości skonfigurowania zestawu do własnych potrzeb.Teraz ta niewiarygodna maszyna może ułatwić pracę w Twoim warsztacie !Wielkości charakterystyczne

Maksymalna długość materiału: 2500 mm
Minimalna długość materiału: 200 mm
Maksymalna grubość materiału: 40 mm
Minimalna szerokość materiału: 200 mm
Czas trwania cyklu wiercenia:
   jednostopniowego: 3 - 6 s
   dwustopniowego: 4 - 8 s
Prędkość przenośnika: 50/80 m/min
Ilość jednostek wiertarskich:
   boczne: 2 szt
   dolne: 4 szt
Ilość wrzecion w jednostce rzędowej: 19 szt
Rozstaw skrajnych wrzecion jednostek poziomych 18 x 32: 576 mm
Moc silników każdej jednostki: 2 x 0,75 kW (1,5 kW)
Prędkość obrotowa wrzecion: 2800 obr/min
Minimalny rozstaw jednostek pionowych: 185 mm
Końcówka wierteł: stożkowa z gwintem M10 prawym lub lewym na przemian
Ilość wrzecion jednostek dzielonych: 2 x 9 szt
Wysokość robocza: 850 mm
Kierunek obrotów wrzecion jednostek rzędowych: prawy i lewy na przemian
Kierunek obrotów skrajnych wrzecion: prawy
Wymagane ciśnienie powietrza: 0,4 – 0,6 MN/m
Zapotrzebowanie spręż. pow. przy 6-ciu jednostkach: max 76 m3/h
Wymiary gabarytowe bez przenośników:
   długość: 4350 mm
   szerokość: 1520 mm
   wysokość: 1800 mm
   masa (przy 6-ciu jednostkach): 2200 kg